Захисний картонний кутник  – вид пакувального матеріалу, який використовується як самостійний пакувальний матеріал і в поєднанні з такими матеріалами, як стрейч-плівка і стреппинг стрічка. Картонні кутники виробляються з використанням спеціалізованого клею шляхом послідовного пресування і формування. До складу захисних кутників входить легкопереробний, екологічно чистий матеріал, що сприяє простій утилізації продукції.

Застосовуються захисні кутники в багатьох галузях промисловості. Найбільш часто вони знаходять застосування в упаковці товару на палетах або піддонах.

Основні функції картонного кутника:

 • додаткова фіксація вантажу на піддоні;
 • забезпечення захисту країв упаковки;
 • створення додаткової жорсткості пакувальних конструкцій.

Картонні кутники користуються великою популярністю на пакувальному ринку завдяки багатьом своїм перевагам. Кутникам властива міцність і економічність, вони мають високу стійкість до ударів і стискання. Практичність даного пакувального матеріалу полягає в необхідності невеликої кількості кутників для повного захисту товару і можливості повторного їх використання.

Існують різні способи захисту товару за допомогою картонних кутників. При упаковці на піддонах рулонних матеріалів використовуються картонні кутники, які захищають краї рулонів від пошкодження. Щоб захистити вантаж по всьому периметру достатньо всього кутників куточків, і це виключає необхідність використання стрейч-плівки.

Для упаковки листового матеріалу картонним кутником, листові матеріали укладаються один на одного, на кут кожного листа укладається захисний кутник, це запобігає сколам та зминанню.

При складуванні може виникнути необхідність розмістити навантажені піддони в кілька рядів. Для посилення надійності такої конструкції використовуються картонні кутники, які надають конструкції додаткову жорсткість. Також, за допомогою картонного кутника можна підсилити кути гофрокоробів і таким чином створити додатковий захист упакованого товару. Захисні картонні кутники дозволяють вирішити різні проблеми пов’язані з транспортуванням та зберіганням упакованих матеріалів.

Картонні кутники застосовують при перевезенні та зберіганні меблів, оргтехніки, скла, побутової техніки та HI-FI обладнання, а також крихких предметів (посуду, сувенірів та ін.) Потрібна особлива «посилена» упаковка, що оберігає торці і кути, що пакується предмета від відколів, подряпин та інших механічних пошкоджень.

Компанія UGPS пропонує картонні кутники:

 • Г – подібного профілю, які застосовуються для захисту транспортних пакетів від розсипання, захисту картонних ящиків, посилення жорсткості конструкції упаковки, захисту країв і фіксації на піддоні рулонних матеріалів, захисту країв і упаковки листових матеріалів, захисту країв листових матеріалів від стяжок, захист торця та ін.;
 • Кутники з клейкою плівкою, що створюють додаткові зручності і роблять процес упаковки більш технологічним. Клейовий шар виконується у вигляді клейкої стрічки і може бути нанесений як на зовнішній, так і на внутрішній бік кутників;
 • Кути можуть бути виготовлені з несиметричними полками – різних розмірів;
 • Вологостійкий кутник, який можна зберігати в умовах підвищеної вологості;
 • Кутник із заокругленим верхом – різновид кутника з підвищеною міцністю і він також прекрасно служить для пакування овочів і фруктів, у тому числі і на автоматичних пакувальних лініях.

За побажанням Замовника як на внутрішню, так і на зовнішню поверхню картонного кутника може наноситись інформація про фірму, її логотип або будь-яка інша інформація. Зовнішній шар може виконуватись в будь-якій кольоровій гаммі.

Ціна на кутник картонний захисний формується залежно від технічних характеристик, а також, формату та обсягу виробництва.

Картонні кутники виробляються в діапазоні таких розмірів:

 • ширина полки – від 35 мм до 100 мм;
 • товщина – від 2 мм до 10 мм;
 • довжина – за побажанням Замовника.